Zajęcia

Zapoznaj się z naszą ofertą!
Nasza placówka, zapewnia swoim wychowankom szereg zajęć edukacyjnych, sprawdź je!

angielski2

Język Angielski

Najodpowiedniejszy czas na rozpoczęcie nauki języka obcego, to właśnie wiek przedszkolny, dlatego w naszym przedszkolu zajęcia z języka angielskiego odbywają się codziennie. W trakcie zajęć językowych dzieci nie tylko osłuchują się z językiem obcym, ale biorą czynny udział w zabawach i grach dydaktycznych, w trakcie których poznają nowe zwroty, piosenki i rymowanki. Regularny kontakt z językiem angielskim sprawia, że dzieci nabywają swobodę i pewność w posługiwaniu się nim w codziennych sytuacjach.

Rytmika-Muzyka

W trakcie zajęć dzieci uczą się nowych piosenek, tańców, uczą się grać na prostych instrumentach oraz poznają muzykę dawną i współczesną z różnych stron świata. Zajęcia mają na celu umuzykalnianie dzieci, kształcenie ich słuchu muzycznego oraz poczucia rytmu. Zabawy z muzyką stymulują prawidłowy rozwój emocjonalny oraz rozwijają dziecięcą wyobraźnię. Pomagają rozwijać koncentrację i pamięć, a także integrują grupę.

Gimnastyka

Zajęcia gimnastyczne to atrakcyjne zabawy ruchowe, w trakcie których dzieci wykonują ćwiczenia oddechowe, równoważne, wzmacniają pracę mięśni oraz poprawiają aparat ruchowy. W trakcie zajęć gimnastycznych dzieci uczą się współdziałania w grupie. Zajęcia ruchowe zawierają również elementy gimnastyki korekcyjnej, dzięki czemu zapewniają prawidłowy rozwój fizyczny.

Taniec

Zajęcia taneczne odbywają się raz w tygodniu, przeznaczone są zarówno dla dziewczynek jak i chłopców, którzy lubią ruch i taniec. Ćwiczenia te kształcą poczucie rytmu, uczą elegancji ruchu oraz wyrażania emocji. W trakcie zajęć redukowane są również wady postawy i jest kształtowana koordynacja słuchowo ruchowa. Dzieci tańczą przy najsłynniejszych utworach muzyki klasycznej. Wymagany jest strój ćwiczebny oraz baletki.

Taniec

logopedia

Terapia Logopedyczna

Terapia logopedyczna jest zawsze poprzedzona dokładną diagnozą, w trakcie której badana jest między innymi wymowa dziecka, budowa i motoryka narządów artykulacyjnych, słuch fonematyczny, orientacyjne badanie słuchu, przeprowadza się również badanie funkcji połykania oraz analizy i syntezy słuchowej wyrazów. Czasami do pełnej diagnozy potrzebny jest wywiad z rodzicem oraz dodatkowe konsultacje (neurolog, psycholog, ortodonta, laryngolog-foniatra). Rodzice nie powinni obawiać się dodatkowych badań, ponieważ tylko dzięki dokładnej diagnozie, logopeda jest w stanie stworzyć indywidualny program terapii logopedycznej.

Zajęcia edukacyjne

Nasze przedszkole bierze udział we wielu imprezach i programach edukacyjnych, które pozwalają przedszkolakom w łatwy i przyjemny sposób poznać wszelkie tajniki otaczające ich świata. Teatrzyki, doświadczenia i wycieczki to chleb powszedni naszych przedszkolaków!

edukacyjne